corona dezenfekte

Corona Ev Dezenfeksiyon Hizmetleri

Coronavirüs nedeniyle yüz binlerce insan hayatını kaybederken sosyal izolasyon, temizlik ve dezenfeksiyon konusu hayatımızın en önemli kavramları haline geldi. Sosyal mesafe kuralı ve temasın en alt seviyeye düşürülmesi ile virüsün yayılma hızı aşağılara çekildi. Ancak bu konuda alınması gereken en önemli önlemlerin başında corona ev dezenfeksiyonu geliyor. Çocuklarımızın ve sevdiklerimizin sağlığı için normal temizliğin yanı sıra belirli periyodlarla korona için ev dezenfeksiyonu yaptırmalıyız.

Coronavirüs başta olmak üzere hastalık yapan mikrop, bakteri ve zararlı mikroorganizmaların yok edilmesini sağlayan sistemlere genel olarak dezenfeksiyon işlemleri deniliyor. 

5 adımda Korona Ev dezenfekte İşlemi

Corona ev dezenfeksiyonu işleminde 5 yöntem kullanılabiliyor; 

  • Buharlı Temizlik ile dezenfeksiyon işlemi: Bu işlemde kalorifer petekleri, banyo, lavabo gibi tüm sert zeminli yüzeyler temizleniyor. 
  • Kimyasal ürünler ile yüzeylerin dezenfekte edilmesi; Dezenfektan adı verilen kimyasal ürünlerin yardımıyla elle temasın yoğun olduğu kapı kolları, kapılar, dolaplar, masa ve sandalyeler olmak üzere tüm alanlar temizleniyor.
  • ULV Sisleme Makinesi ile dezenfeksiyon hizmeti: Genellikle ofis ve büyük metrekareli evlerin temizlenmesinde bu sistem kullanılıyor.
  • Ozon ile Dezenfeksiyon işlemi: Özellikle tuvalet, banyo gibi kısımlarda virüs ve bakterilerin yok edilmesinde kullanılıyor. 
  • Vakum ile Dezenfeksiyon işlemi: Halı, koltuk ve kanepelerin vakumlanarak dezenfekte edilme işlemi. 

Corona ev dezenfeksiyonu sayesinde hem bu virüsten kurtulma imkanı elde edersiniz hem de bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önüne geçebilirsiniz. Dezenfeksiyon hizmetlerini belirli periyodlarla alarak oldukça verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Corona Salgınına Karşı En Etkili Çözüm Evlerin Dezenfekte Edilmesi 

Coronavirüs salgınının giderek artması sonrası dezenfekte hizmetlerine olan talep giderek arttı. Dezenfeksiyon hizmetlerinin önemi daha da ciddi boyutlara ulaştı. Özellikle hayatımızın önemli bir bölümünü geçirdiğimiz ev ve ofislerde çoğalan veya tutunan virüs, bakteri ve mantarlar gerekli dezenfeksiyon işlemler yapılmadığı takdirde hayatımızı ciddi şekilde tehdit ediyorlar. Corona ev dezenfeksiyonu hizmetini öncelikli olarak alması gereken aileleri şu şekilde sıralayabiliriz; 

  • Çocuklu aileler
  • Evlerinde hasta ve yaşlı aile bireyleri olanlar 
  • Evinde veya sitede evcil hayvanları bulunanlar
  • Hamile bireylerin bulunduğu evler 

Corona ev dezenfeksiyonu yaptırmayı planladığınızda iyi bir araştırma yapın. Alanında uzman ve eğitimli personel kadrosuna sahip firmaları tercih edin. Ayrıca koşulsuz müşteri memnuniyeti sunan firmalara öncelik verin.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi