dezenfeksiyon hizmetleri

Dezenfekte Hizmetleri Nedir?

Coronavirüs salgını ile birlikte insanlar bu virüsten kurtulmak için başta ev ve araçlarında olmak üzere tüm yaşam alanlarının temizliği konusuna daha fazla önem vermeye başladı. Birçok firma da verdikleri dezenfekte hizmetleri ile insanların yaşadıkları alanlarda daha huzurlu kalabilmelerine imkan sağlıyor. Şirketlerin sunduğu ortam dezenfeksiyonu hizmeti sonucu virüs, mikrop ve bakteriler dezenfektan maddeler sayesinde tamamen yok ediliyor. 

Dezenfeksiyon işlemi kelime anlamı olarak hastalığa yol açma özelliğine sahip mikrop, virüs ve bakterilerin yok edilmesi işlemi olarak tanımlanır. Corona virüs salgını sonrası kamu kurumları ve belediyeler toplu kullanım alanlarını, vatandaşlar ise evleri ve araçlarını dezenfekte ettiriyor. 

Dezenfekte Hizmetleri Veren Firmaları İyi Araştırın

Dezenfekte hizmeti veren şirketler ev ve ofis gibi küçük kapalı alanlarda ULV Cihazı diye tanımlanan dezenfekte aleti ile bu temizliği yapıyor. Şirketler, büyük alanlarda ise daha kapsamlı ve yüksek kapasiteli dezenfekte cihazı ürünler kullanıyor. 

Özellikle yüksek kapasiteli yaşam alanları hastaneler, okullar ve fabrikaların yanı sıra sokaklarda ve parkların dezenfekte edilmesi için basınçlı sistemler geliştirildi. Araç üzerine monte edilen sistemlerle geniş alanlar kolayca dezenfekte ediliyor. Bunların yanı sıra drone teknolojisinden yararlanılarak ulaşılamayan alanlarda dezenfekte ediliyor. 

Son dönemlerde dezenfekte buhar makinesi kullanımı da yaygınlaştı. Buharla dezenfeksiyon yöntemi kullanılan alanlar 1 ile 6 ay süre virüslerden korunuyor. Bu kapsamda dezenfekte hizmetleri veren şirket sayısında da ciddi artışlar oldu. Bu nedenle bu hizmeti alırken dezenfekte hizmetleri veren firmaları iyi araştırın.

Korona dezenfekte hizmetleri uygulanabilen alanları şu şekilde sıralayabiliriz; 

  • Ev, apartman, site, villa
  • Okullar ve eğitim kurumları
  • Kreş ve anaokulları
  • Fabrika, ofis, işyeri, üretim alanları,
  • Araçlar, taksi, dolmuş, otobüs, metro, tramvay ve tüm toplu taşıma araçları
  • Okul ve işyeri servisler araçları
  • Alışveriş merkezleri
  • Otel, yurt, misafirhane ve konaklama alanları

Güvenli ve Kaliteli Dezenfekte Hizmetleri Veren Firmalarla Çalışın

Birçok temizlik şirketi de bu salgının önlenmesi ve yayılmasının önüne geçmek için birçok alanda dezenfekte hizmeti vermeye başladı. Profesyonel çalışanlar ve lisanslı malzemeler kullanılarak yapılan ortam dezenfeksiyonu sayesinde gözle görülmeyen virüs, mantar, mikrop ve bakteri gibi mikroorganizmalar yok ediliyor. Alacağınız kaliteli dezenfeksiyon hizmetleri ile sağlınızı risk altında bırakabilecek bu virüsten kolayca kurtulabilirsiniz. Uzman ekiplerle verilen güvenli ve kaliteli dezenfekte hizmetleri sayesinde virüslerden temizlenen yaşam alanlarınızda sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi